Najczęściej zadawane pytania
Jakie funkcje udostępnia serwis Statystyki on-line

Szczegółowy opis aplikacji znajduje się tutaj, jednak główne jej możliwości to:

  • utworzenie przez administratora dowolnej liczby kont użytkowników (operatorów), ktorzy mogą oglądać i analizować pomiary (zwykle są to konta dla pracowników marketingu, dyrektorów regionalnych lub kierowników salonów),
  • wewnętrzny system wymiany notatek między użytkownikami (mini e-mail),
  • podgląd pomiarów w dowolnym obiekcie i dowolnym czasie (lub przedziale czasu),
  • porównanie danych z różnych obiektów za ten sam okres czasu,
  • porównanie danych z tego samego okresu czasu w różnych obiektach,
  • predefiniowane, najbardziej typowe zestawienia: popularność firmy oraz ranking obiektów - dostępne jednym kliknięciem.
 Konto administratora posiada możliwości rozbudowane o funkcje zarządzania/edycji obiektów i kont a także o funkcje diagnostyczne i kontrolne.
 
Statystyki on-line - jak uzyskać konto?

Aby uzyskać konto w serwisie Statystyki on-line należy zwrócić się do nas z zamówieniem, w którym oprócz danych firmy należy podać ilość przewidywanych obiektów jakie będą przez serwis obsługiwane.

Po otrzymaniu zamówienia zakładamy konto i przekazujemy Państwu następujące dane:

  • adres e-mail jaki musi być wpisany w konfiguracji licznika (na który licznik będzie wysyłał raporty),
  • nazwę administratora oraz hasło, które pozwoli na zalogowanie do systemu i dalsze zarządzanie kontem.

Jeżeli w trakcie zamawiania liczników jesteście Państwo zdecydowani na utworzenie konta, cały proces przebiegnie łatwiej - od razu utworzymy konto. Ponadto każdy przygotowywany dla Państwa licznik zostanie przez nas skonfigurowany (adres e-mail oraz identyfikator obiektu) - instalacja sprowadzi się jedynie do podłączenia zasilania.

Szczegółowy opis serwisu Statystyki on-line znajduje się tutaj.

 

 
Co stanowi komplet?

Jakie urządzenia stanowią komplet systemu zliczania klientów?

Aby zbudować kompletny system zliczania klientów potrzebny jest licznik (LicznikNET lub LicznikGości), detektor oraz zasilacz. Detektor to na ogół bariera podczerwieni, natomiast zasilacz może być stosowany dowolny. Zalecamy jednak sprawdzone zasilacze buforowane (wyposażone w akumulator zapewniający poprawną pracę systemu nawet w przypadku awarii prądu).

 
Jak licznik liczy?

Jak licznik liczą klientów?

Liczniki dokonują pomiaru klientów na podstawie impulsów otrzymywanych z detektorów zainstalowanych w przejściach. Najczęściej stosowanym detektorem jest bariera podczerwieni. Składa się ona z nadajnika i odbiornika. Nadajnik emituje wiązkę światła podczerwonego (nie widocznego dla ludzkiego oka) a odbiornik wychwytuje zmiany natężenia tego światła lub jego zaniki, generując impuls. Licznik zlicza impulsy i zapamiętuje co drugi z nich (każda osoba musi wejść i wyjść przecinająć wiązkę światła bariery dwukrotnie).

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 4