LicznikGości

To nasz pierwszy produkt, który powstał niejako na zamówienie. Z dumą możemy powiedzieć, że zaproponowane przez nas rozwiązania i funkcjonalności przypadły klientom do gustu i nadal czynią go wygodnym i atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu z Państwa.

  LicznikGości

 

 Główne cechy licznika:

 

  • pomiar osób w rozbiciu na poszczególne godziny,
  • wbudowany wyświetlacz i klawiatura (umożliwiająca odczyt stanu licznika oraz konfigurację),
  • wbudowana pamięć nieulotna przechowująca dane z okresu maks. 49 dni,
  • wbudowany interfejs RS232 (pozwala m.in. na odczyt stanu licznika i pobieranie raportów),
  • sygnalizacja zasłonięcia detektora,

 

Licznik Gości zapewnia rejestrację osób odwiedzających dany obiekt. Jako detektor najczęściej stosowana jest bariera podczerwieni zainstalowana w wejściu głównym. Zliczany jest co drugi impuls (każda osoba musi wejść oraz wyjść). Gdy wejść jest więcej stosuje się kilka liczników (istnieje wtedy możliwość sprawdzenia, które wejścia są bardziej preferowane) lub instaluje dodatkowe urządzenie zwane sumatorem, które zapewnia sumowanie impulsów z kilku detektorów i przekazywanie ich do licznika.

 

Osoby zliczane są w rozbiciu na poszczególne godziny począwszy od 8.00 a skończywszy na 22.00. Pomiary zapisywane są w pamięci nieulotnej (brak zasilania nie kasuje danych), której pojemność wystarcza na zapisy z 7 tygodni - zatem dane powinny być importowane do komputera nie rzadziej niż ten okres. Po ich przeniesieniu oryginał nie jest kasowany - oznacza to, że w liczniku zawsze znajdują się zapamiętane dane począwszy od 7 tygodni wstecz a skończywszy na chwili obecnej.

 

Import danych do komputera odbywa się przy pomocy portu RS232. Dane mają postać tekstu zawierającego raporty dobowe. Dla ułatwienia pobierania danych został stworzony specjalny program instalowany na komputerze. Pozwala on odebrać dane, zapisać na dysku oraz wysłać poprzez e-mail do centrali. Program dodatkowo automatycznie nadaje im nazwę zawierającą miejsce instalacji licznika oraz przedział czasu, w którym dane były gromadzone. Podczas transmisji danych następuje także synchronizacja zegara licznika.  Import danych

 

Podaj hasło
W wyniku sugestii naszych odbiorców licznik posiada system samokontroli, który rejestruje próby przeprogramowania lub przekonfigurowania oraz wychwytuje i zlicza łączny czas sztucznego przesłonięcia detektora. Informacje te w postaci zakodowanej także umieszczane są w raportach.
Dodatkowo zmiana parametrów pracy licznika wymaga wprowadzenia hasła.