LicznikNET

Urządzenie to jest naszym najnowszym produktem łączącym uznane funkcje z LicznikaGości oraz nowe, umożliwiające bezobsługowe i autonomiczne działanie.

  LicznikNET

 

Główne cechy licznika:

 

  • pomiar osób w rozbiciu na poszczególne godziny,
  • możliwość współpracy z maksymalnie czterema detektorami,
  • praca w pełni automatyczna
  • przesyłanie danych w postaci raportów poprzez e-mail,
  • synchronizacja wewnętrznego zegara ze wzorcem czasu,
  • możliwość współpracy z internetowym systemem do analizy raportów: Statystyki on-line.

 

LicznikNET podobnie jak LicznikGości służy do zliczania osób. Został jednak tak zaprojektowany, aby działał w pełni automatycznie.

 

Został on wyposażony w kontroler Ethernet i dzięki niemu wszystkie potrzebne do pracy dane oraz wyniki swoich pomiarów może przesyłać przez Internet. Nie wymaga zatem zupełnie obecności komputera!

 

LicznikNET posiada możliwość podłączenia nie jednego ale maksymalnie czterech detektorów po to, aby uprościć instalację w obiektach posiadających więcej niż jedno wejście.
Zliczanie osób odbywa się od 8.00 do 22.00 a wyniki są zapamiętywane z rozbiciem na poszczególne godziny. Z tak zgromadzonych danych tworzona jest raz na dobę wiadomość, która następnie jest wysyłana pod ustawiony w konfiguracji adres e-mail. W temacie wiadomości umieszczona jest informacja o obiekcie, z którego pochodzą załączone pomiary. Można zatem łatwo identyfikować nadchodzące dane nawet jeżeli spływają one z kilku obiektów na ten sam adres.

 

Oprócz adresu odbiorcy i identyfikatora obiektu w konfiguracji licznika można także podać niezbędne do pracy w sieci adresy IP (adres własny, brama, dns itp). Jeżeli licznikNET podłączony jest do sieci, w której jest obsługa DHCP (automatycznego nadawania adresów) wszystkie te adresy pobierze on automatycznie w momencie uruchomienia.
Poprzez sieć licznikNET dokonuje także synchronizacji swojego wewnętrznego zegara ze wzorcem czasu.

 

Raporty jakie znajdują się w treści wysyłanych przez LicznikNET maili mają identyczną budowę do tych, jakie generuje LicznikGości. Równie prosto zatem można je przenieść do arkusza kalkulacyjnego lub bazy danych w celu wykonania odpowiednich analiz czy wykresów.

 

Aby ułatwić jednak także i ten proces powstała specjalna aplikacja. Umożliwia ona odbieranie wiadomości wysyłanych z liczników, dodawanie zawartych w nich raportów do bazy danych a następnie udostępnianie ich w przystępny sposób. Aplikacja ta jest zlokalizowana na naszym serwerze a dostęp do niej możliwy jest przy użyciu dowolnej przeglądarki internetowej. Więcej o aplikacji można znaleźć tutaj: Statystyki on-line